Українці масово відсуджують компенсації за пошкодження авто з-за ями на дорогах


Опубликованно 31.05.2019 16:27

Українці масово відсуджують компенсації за пошкодження авто з-за ями на дорогах

За останні два роки в Україні тільки офіційно зафіксували 5038 ДТП з потерпілими з-за поганих доріг. Враховуючи, що багато автомобілістів вважають за краще не викликати поліцію, реальні цифри ще вищі. Які шанси отримати компенсацію, потрапивши в ДТП через вибоїни на трасі розповіла Економічна правда.

В першу чергу важливо визначення - мова йде про аварії із-за попадання в яму на дорозі, наїзду на пошкоджену кришку люка, або люк без покриття, наїзду на дерево, яке впало на дорогу і зіткнення з обірваної мережею.

На жаль, не всі знають, що в таких випадках цілком можна притягнути до відповідальності балансоутримувача дороги. Статистика показує, що 70% таких постраждалих змогли отримати компенсацію за матеріальні збитки, а іноді навіть і за моральну - мова про 58 позовах.

З початку 2019 року не були задоволені повністю тільки 4 позову. У всіх випадках були допущені помилки у складанні скарг, у зв'язку з чим відповідальність балансоутримувача довести не вийшло.

В одному з невдалих випадків звернення, суд не отримав від позивача безліч необхідних документів: докази обставин ДТП, довідку від поліції про ДТП, докази поганої якості дороги, деталі аварії і схему ДТП, експертну оцінку пошкоджень авто.

При цьому фотографії місця події, зроблені місцевим інспектором “були знищені з технічних причин“.

На даному прикладі видно, що потрапивши в ДТП із-за поганих доріг, необхідно настояти на повному виконанні своїх обов'язків по фіксації обставин події поліцією. І, враховуючи, що докази можуть “зникнути з технічних причин“, краще продублювати їх самостійно.

Після чого потрібно зайнятися грамотним збором документів для звернення в суд. При виконанні всіх цих умов, шанси отримати компенсацію досить високі.

Раніше повідомлялося, до кого звертатися, якщо подряпав машину.Категория: Авто Советы