Що потрібно знати батькам, після прийняття закону "про дитячих автокріслах"


Опубликованно 06.11.2019 20:54

Що потрібно знати батькам, після прийняття закону

Нещодавно Верховна Рада прийняла закон, що передбачає штраф у розмірі 510 грн (850 грн зп повторне порушення) за перевезення дітей без спеціальних автокрісел. Навіщо потрібні дитячі крісла і якими бувають - розповіли в ефірі програми “Нині вже“.

Логічно, що дитяче автокрісло має захистити дитину під час ДТП. Справа в тому, що ремінь безпеки виявляється ефективним, тільки, якщо розташований правильним чином (по ключиці, через грудну клітку і кістки стегон). В іншому випадку ремінь може завдати травми або навіть призвести до удушення. Автокрісло в свою чергу допомагає безпечно пристебнути дитину.

За словами експерта, крісла вибирають виходячи не з віку, а від ваги дитини. Є 4 “розміру“-групи крісел: “0“ - до 12 кг, “1“ - до 18 кг, “2“ - до 24 кг і “3“ - до 36 кг. Крісла для самих маленьких являють собою свого роду люльки для немовлят. Крісла для дітей постарше допомагають посадити дитину вище і пристебнути його за правилами.

Купувати всі 4 крісла не обов'язково. Є крісла-трансформери, наприклад, з розмірами “0-1“, або навіть “4 в 1“. Крім цього, діти швидко виростають з крісел, тому в мережі легко знайти майже нові б/у варіанти. Також є варіант оренди крісла.

А ось ситуація з таксі в Україні не проста - українські служби таксі не готові до нововведення і машин з кріслами дуже небагато. Тому, батькам пропонують не користуватися послугами таксі, щоб не провокувати порушення, або носити з собою сові крісло. За порушення, до речі, карати будуть саме водія, а не батька, який попросив “підвезти“.

Раніше повідомлялося, як не стати жертвою автокрадіїв: ТОП-4 ради від поліції.Категория: Авто Советы