Земляни зможуть побачити транзит Меркурія по Сонцю


Опубликованно 23.11.2019 09:03

Земляни зможуть побачити транзит Меркурія по Сонцю

Одним з кращих видовищ в астрономії є свідоцтво проходження одного об'єкта над іншим. Це може бути затемненням або планетарним транзитом. Саме таку подію ми отримуємо в наступній понеділок 11 листопада. Це буде транзит Меркурія по диску Сонця, який буде останнім на найближчі 10 років і 4-им з 14-ти в цьому столітті.

Подія буде мати тривалість 5 годин 28 хвилин і 47 секунд. Воно буде добре мабуть у Південній америці та східній частині Північної Америки, які будуть свідками транзиту в повному обсязі. Західна Північна Америка побачить транзит на світанку, а Африка, Європа і Близький Схід побачать транзит на заході. Майте на увазі, що спостереження за транзитом в районі горизонту (поблизу сходу або заходу сонця) також дасть фотографам можливість зловити Сонце, а також «тіньової» контур Меркурія разом з силуетами об'єктів переднього плану на горизонті (на Землі), що зробить знімки ще видовищнішим. Тільки Австралія і Східна/Центральна Азія пропустять транзит.

Спостереження за транзитом Меркурія є унікальним подією, що вимагає підготовки. Меркурій крихітний, це означає, що вам потрібно адекватне збільшення телескопа в поєднанні з безпекою для очей при спостереженні за Сонцем, ті ж заходи безпеки, що і при частковому сонячному затемненні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Меркурій ховав голову Міккі Мауса.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем