Створений препарат проти швидкого старіння


Опубликованно 24.11.2019 05:39

Створений препарат проти швидкого старіння

Міжнародна група вчених зі Швеції та Італії розробила потенційний засіб проти прогерии — спадкового смертельного захворювання, при якому відбувається швидке передчасне старіння. При цьому терапія може застосовуватися і для продовження молодості здорових людей. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

У ході дослідження фахівці використовували зразки клітин, виділених у дітей з прогеріею. З'ясувалося, що захворювання виникає через порушення функцій теломер, які знаходяться на кінцях хромосом і захищають ДНК від пошкодження при копіюванні. Крім того, накопичується тіломірна некодирующая РНК, що бере участь в патологічному процесі.

Вчені синтезували антисмысловые олигонуклеотиды — короткі ланцюжки з нуклеотидів, які прикріплюються до молекул РНК і пригнічують їх активність. Інгібування теломерних некодирующих молекул РНК дозволило клітинам нормально ділитися. У мишей, які страждали від аналога прогерии, антисмысловая терапія дозволила збільшити максимальну тривалість життя (до 44 відсотків), так і середню (до 24 відсотків).

Такі результати, на думку дослідників, є перспективним, і в майбутньому подібний підхід поліпшить стан пацієнтів і продовжить їм життя.

Прогерия — рідкісне спадкове захворювання, яке виникає через мутації в гені, що кодує білок Lamin A. Білок бере участь у формуванні ядерної оболонки і упаковці ДНК всередині клітинного ядра. Дефект у гені призводить до накопичення пошкоджень в геномі та порушення поділу (реплікації) клітини. В результаті у пацієнтів спостерігаються ознаки передчасного старіння, а смерть настає в середньому в 13 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щоКатегория: Обо всем