Цікавий факт дня: Вірус папіломи захищає від раку


Опубликованно 27.11.2019 07:51

Цікавий факт дня: Вірус папіломи захищає від раку

Існує понад 100 штамів вірусу папіломи людини (ВПЛ), з яких не менше 14 підвищують ризики розвитку пухлини шийки матки, голови й шиї та інших типів раку. Сьогодні більшість людей, що ведуть статеве життя, заражаються одним або кількома штамами вірусу. У новому дослідженні американських вчених наводиться перше доказ, що не онкогенні штами ВПЛ підсилюють імунну захист проти розвитку раку шкіри, пише Daily Mail.

Дослідження показало, що неонкогенні штами ВПЛ збільшують виробництво Т-клітин, які допомагають боротися з раковими захворюваннями.

Іншими словами, присутність «хорошого» штаму вірусу на шкірі активує імунну систему, і побічно це допомагає протистояти раку шкіри.

Вчені провели експерименти на зразках клітин пухлини шкіри від людини і мишей і виявили, що присутність не онкогенних штамів ВПЛ змінювало імунну систему проти пухлини. Імунна система розпізнавала вірус, хоча він і не викликав негативних наслідків для організму, і направляла туди Т-клітини для захисту. Насправді Т-клітини допомагали боротися зі сквамозной карциномою — поширеним типом раку шкіри.

Потім учені спостерігали, як присутність ВПЛ впливало на розвиток раку у мишей. Команда виявила, що пухлина росла швидше у мишей без ВПЛ.

Автори продовжать дослідження, щоб з'ясувати, як можна використовувати не онкогенні штами вірусу для профілактики раку шкіри.

Онкогенні штами ВПЛ, головним чином штами 16 і 18, що є причиною розвитку раку шийки матки в 70% випадків, однак рання вакцинація здатна захистити організм. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що вакцинація дівчаток в підлітковому віці здатна повністю викорінити захворювання. І на прикладі Австралії стає очевидним, що ця стратегія дійсно здатна впоратися з раком шийки матки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що антарктичний лід виділяє радіацію.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем