День в історії: Марс-6 та підстава Сан-Франциско


Опубликованно 29.11.2019 05:45

День в історії: Марс-6 та підстава Сан-Франциско

Ньюфанленд

Одними з перших на острові Ньюфаунленд оселилися індіанці-беотуки. Мабуть, беотуки не підтримували активних контактів з іншими індіанськими племенами і колоністами, уникали конфліктів і контактів з ними, але в цілому були налаштовані вороже. У XIX столітті вимерли від епідемій.

На Ньюфаундленді виявлено два поселення вікінгів XI століття. Перше знаходиться в 480 км від мису Пуант-Троянді, друге — безпосередньо на ньому. В районі розкопок першого поселення поблизу л'анс-о-Медоуз знаходиться єдиний у Канаді історичний пам'ятник, оголошена ЮНЕСКО частиною світової спадщини» в 1978 році. Одна з історіографічних теорій свідчить, що поселення вікінгів в Ньюфаундленді були засновані Лейфом Еріксоном під час його експедиції до берегів Північної Америки, а сама земля була названа Вінланд («виноградна земля», або «пасовище»).

Можливо, за 11 років до відкриття Колумбом Америки острів виявили брістольські моряки, але промовчали про це з-за великої кількості риби біля його берегів. Офіційно європейці відкрили острів в 1497 році: Джованні Кабото (Джон Кабот) — англо-італійський мореплавець — шукав західний шлях до Індії. Цю ж мету переслідувала португальська експедиція братів Корті-Реалів, які самостійно відкрили Ньюфаундленд в 1500 році.

5 серпня 1583 року англійський мореплавець Гемфрі Гілберт оголосив острів Ньюфаундленд власністю Британії і заснував там перше поселення. Це була перша англійська колонія в Північній Америці.

Сан-Франциско

Іспанська дослідницька група під командуванням Гаспара Де Портолы, прибула 2 листопада 1769 року, це був перший задокументований візит в Затоку Сан-Франциско, вся прибережна територія була представлена як частина землі Нової Іспанії].

7 років потому, 5 серпня 1775 року, іспанське судно «San Carlos» увійшло в бухту Сан-Франциско. Іспанський мореплавець Хуан де Айала став першим прибулим сюди європейцем. Іспанцями була заснована Місія Святого Франциска Ассизького (інша її назва — Місія Долорес), яка перебувала під прикриттям невеликого військового форту, на місці якого зараз знаходиться парк Пресідіо.

Марс-6

«Марс-6» — радянська автоматична міжпланетна станція (АМС) серії М-73 за програмою «Марс» запущена 5 серпня 1973 року. Серія М-73 складалася з чотирьох АМС четвертого покоління, призначених для вивчення планети Марс. Космічні апарати «Марс-4» і «Марс-5» (модифікація М-73С), повинні були вийти на орбіту навколо планети і забезпечувати зв'язок з призначеними для роботи на поверхні автоматичними марсіанськими станціями. Апарати, що спускаються з автоматичними марсіанськими станціями доставляли космічні апарати «Марс-6» і «Марс-7» (модифікація М-73П).

Район посадки спускного апарата «Марс-6» був обраний в низинній частині Еритрейського моря в південній півкулі Марса.

Через 15 хвилин після відділення спрацював гальмівний двигун СА, а через 3,5 години спусковий апарат увійшов в атмосферу Марса зі швидкістю 5600 м/с (20160 км/год). Кут входу склав -11,7°. Спочатку гальмування йшло за рахунок аеродинамічного екрану, а через 2,5 хвилини, при досягненні швидкості 600 м/с (2160 км/год), була введена в дію парашутна система. На етапі парашутного спуску на висотах від 20 км до поверхні і нижче проводилися вимірювання температури і тиску, а також визначався хімічний склад атмосфери. Протягом 149,22 секунди результати передавалися на пролітний апарат, але корисна інформація виділена лише сигналу від радіокомплексу СА. Сигнал з КД 1, включеного за 25 хвилин до входу в атмосферу, був дуже слабкий, тому інформацію з нього розшифрувати не вдалося.

Весь ділянка спуску — від входу в атмосферу і аеродинамічного гальмування до зниження на парашуті включно — тривав 5,2 хвилини. Загальний час спуску на парашуті починаючи з моменту подачі сигналу на введення парашутної системи становить 151,6 секунди. Під час спуску не було цифрової інформації з приладу МХ 6408М, зате з допомогою приладів була отримана інформація про перевантаженнях, зміні температури і тиску. Безпосередньо перед посадкою зв'язок з СА втрачена. Остання отримана з нього телеметрія підтвердила видачу команди на включення двигуна м'якої посадки. Нове поява сигналу очікувалося через 143 секунди після зникнення, однак цього не сталося.

Однозначно причину невдалого завершення роботи з СА визначити не вдалося. До найбільш вірогідних версій відносяться:

апарат розбився, в тому числі, з причини відмови радіокомплексу, хоча швидкість спуску і робота двигуна м'якої посадки відповідали розрахунковим (апарат був розрахований на ударне прискорення при посадці 180 g, а в периферійних місцях до 240 g);

до аварійної ситуації призвели перевищення амплітуди коливань апарату під дією марсіанської бурі у момент включення двигунів м'якої посадки.

Нагадаємо, раніше ми згадували першу експедицію Колумба і Наутілус на Північному полюсі.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем