Старіння клітин головного мозку вдалося звернути назад


Опубликованно 01.12.2019 07:06

Старіння клітин головного мозку вдалося звернути назад

Вчені Кембриджського інституту стовбурових клітин у Великобританії звернули старіння головного мозку у щурів. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники вивчили центральну нервову систему молодих і старих гризунів, щоб визначити вплив збільшення жорсткості мозку на функції клітин-попередників олігодендроцитів (OPC). Олігодендроцити, будучи різновидом клітин нейроглии, ізолюють довгі відростки (аксони) нейронів, створюючи мієлінову оболонку і збільшуючи швидкість проходження імпульсів. Відомо, що ця оболонка ушкоджується при розсіяному склерозі.

В ході експерименту біологи пересаджували OPC старих щурів в мозок молодих тварин. Виявилося, що при цьому клітини поверталися до молодого фенотипом. Вчені створили різноманітні матеріали, що імітують молодий і старий, більш жорсткий мозок. У OPC видаляли білок Piezo1, який сигналізує клітці, є середовище м'якою або твердою. У відсутність білка клітини навіть жорсткий матеріал «вважали» м'яким і відновлювали колишню здатність до регенерації.

Вчені сподіваються, що результати їх роботи допоможуть розробити нові підходи лікування пацієнтів з розсіяним склерозом.

Розсіяний склероз — хронічне аутоімунне захворювання, при якому відбувається порушення мієлінової оболонки нервових волокон головного і спинного мозку, уражаються різні відділи нервової системи. Ефективних методів лікування захворювання поки не існує, а середня тривалість життя хворих на 5-10 років менше, ніж у здорових людей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що біологи з Лозанни розкрили секрет омолодження.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем