Катар подолана: Калінін другий раз у кар'єрі потрапив у топ-10 загального заліку чемпіонату світу


Опубликованно 03.12.2019 01:09

Катар подолана: Калінін другий раз у кар'єрі потрапив у топ-10 загального заліку чемпіонату світу

26 жовтня в Катарі на треку Losail International Circuitпройшов фінальний етап чемпіонату світу з мотоперегонів у класі " Суперспорт 300 з участю Микити Калініна. Дебют в унікальному гоночному місці приніс 20-річному гонщику 15-й результат, одне залікове очко, яке дозволило одеситу зберегти позицію в десятці кращих пілотів планети у своєму класі.

Вікенд для єдиного представника німецької команди «Nutec – RT Motorsports by SKM – Kawasaki» в Катарі починався непросто. Через нельотну погоду в Одесі Микита Калінін прибув у Катар більш ніж на добу пізніше, ніж це було заплановано і необхідно для знайомства з новою трасою. Це був важливий момент, так як частина пілотів вже мали накат на незвичайному треку в пустелі, а інші змогли познайомитися з трасою в середу. Калінін не зміг оглянути трек до тренування в четвер, і повинен був відразу перейти до гоночної сесії.

Унікальний трек в пустелі Losail International Circuitмає 16 поворотів: 10 правих поворотів і 6 лівих. Катарські швидкісні зв'язки поставили перед Калініним питання, які він прагнув розв'язати протягом усього вікенду. Другий непростий момент, з яким зіткнувся одесит – сильна спека. Температура в Катарі в ці дні сягала майже 40 градусів, тому традиційно перегони проводилися у вечірній час доби при світлі прожекторів.

У кваліфікації Микита зміг заробити 5-й стартовий ряд і відразу після старту почав боротьбу за наближення до групи лідерів. Несподівано на першому колі одесит відчув сильний удар в задню частину мотоцикла, який виніс його за межі треку. Калінін повернувся в боротьбу тільки 23-м, але не міг наблизитися до свого звичайного часу кола. Як виявилося після гонки, в результаті завалу кількох гонщиків, в задню частину мотоцикла врізався інший пілот і сильно пошкодив заднє колесо байка Калініна і вихлопну трубу. Покришка під нахилом вже не давала зчеплення з треком і не дозволяла їхати в нормальному ритмі. Наздогнати лідерів одеситу вже не представлялося можливим, але він зміг відіграти майже десять позицій, фінішував 15-м і заробив важливе очко в загальний залік.

Калінін микита #22: «Це була складна гонка, складний вікенд, але я виконав завдання-мінімум – я в топ-10 чемпіонату світу за підсумками року. Звичайно, до старту Гран-прі Катару моєю метою була тільки перемога, але коли на першому колі мене винесли з треку, мій мотоцикл отримав сильні пошкодження і я вже не міг їхати нормально, то треба було боротися за те, що важливо саме в той момент. З погнутим колесом я мало не зловив кілька жорстких хайсайдов поки намагався повернути свій темп напрацьований за весь вікенд. Потім я зрозумів, що це нереально і вирішив боротися за очки загального заліку. Для мене було важливо завершити сезон в топ-10, це результат не тільки мій, але й усієї команди «Nutec – RT Motorsports by SKM – Kawasaki», моєї особистої команди, спонсорів та вболівальників.

В цілому я задоволений тим, як провів сезон. Якщо ми продовжимо прогресувати, рухатися вперед, усунути ті проблеми, які заважали нам іноді по ходу цього року, то чемпіонський титул – це не мрія, це реальна мета на 2020 рік.

Спасибі ВСІМ, хто мене підтримує, хто вболіває за мене на треку і вдома. Зустрінемося в наступному сезоні».

Таким чином, другий раз у кар'єрі Калінін Микита завершив сезон в топ-10 чемпіонату світу. Кращим результатом українця став подіум на етапі світової першості в Британії, де пілот Kawasaki стартував 31-м і зумів відіграти до картатого прапора 28 позицій.Категория: АвтоМотоСпорт