Робопчела здійснила свій перший політ


Опубликованно 03.12.2019 03:15

Робопчела здійснила свій перший політ

Близько п'яти років тому фахівці з Гарвардського університету вперше представили першого у світі робота-бджолу під назвою RoboBee, який, по мірі вдосконалення технологій, зміг благополучно пройти вже кілька модернізацій, навчившись планувати, сідати на листя дерев і навіть плавати. Забезпечивши пристрій механізмом з м'якими актуаторами, RoboBee набуло здатність до самостійних польотів за допомогою штучних м'язів.

Як повідомляє портал news.harvard.edu, Robobee — перший в світі мікроробот, здатний здійснювати керовані польоти. Оснащений спеціальним матеріалом, що грає подібність м'яких м'язів, робот практично не отримує істотних пошкоджень при зіткненні зі стінами або випадковому падінні. Разом з тим, можливість істотного прориву в робототехніці при використанні м'яких актуаторов довгий час була обговорюється фахівцями як досить сумнівної ідеї з-за деяких труднощів, що виникають при управлінні микроаппаратом.

Для того, щоб підвищити шанси на успіх при експлуатації апарату, дослідники з США модернізували технологію виробництва м'якого актуатора, приводиться в дію за допомогою звичайної електричної енергії. Значно поліпшивши пристрій за допомогою використання діелектричних еластомерів, які являють собою особливі м'які матеріали з хорошими ізоляційними властивостями, дослідники з Гарварду домоглися від Robobee ефективної роботи на частоті 500 Герц, що можна порівняти з необхідними параметрами роботи для жорстких актуаторов.

Однією з проблем, яка виникає при створенні роботизованих пристроїв нового покоління, вважається сильна слабкість і нестійкість мікроробота при експлуатації. Для того, щоб забезпечити ефективне використання роботом м'яких штучних м'язів, дослідники з Гарварду вирішили використовувати легкий каркас, що забезпечує, до всього іншого, і можливість відносно легко злітати в повітря. Протестована модель з двома крилами показала свою здатність успішно долати перешкоди і продовжувати політ навіть після зіткнення з аналогічним апаратом. Така здатність може допомогти дослідникам поліпшити технологію польотів і навчити мініатюрних роботів проникати навіть в самий обмежений простір, роблячи їх незамінними помічниками при пошуково-рятувальних операціях.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для підкорення Марса створюють робопчел.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем