Вчені записали моторошну пісню Землі


Опубликованно 07.12.2019 08:45

Вчені записали моторошну пісню Землі

Команда вчених з університету Хельсінкі використовувала дані, зібрані в рамках кластерної місії Європейського космічного агентства — дослідження магнітного поля Землі за допомогою чотирьох космічних апаратів.

Дослідження може допомогти нам зрозуміти порушення космічної погоди і те, як вони впливають на технології, як на Землі, так і в космосі. Воно також може розповісти нам про магнітних полях далеких екзопланет і про те, як на них впливає батьківська зірка.

Сонячні вітри виникають, коли частинки випускаються Сонцем і потрапляють в інші частини Сонячної системи. Сонячна буря, або викид корональної маси, відбувається, коли Сонце викидає вибух плазми, спричинений виділенням магнітної енергії. Така буря настільки сильна, що може тимчасово змінити форму магнітного поля Землі.

Команда вивчила форшоки — регіони, в які частинки сонячної бурі вдарили першими при наближенні до Землі, — і виявила, що магнітні хвилі, які були випущені в результаті, були набагато складнішими, ніж вони спочатку думали.

«Ми завжди чекали зміни частоти, але не рівня складності хвилі», — йдеться в заяві керівника групи Люсіль Турк з Університету Хельсінкі, Фінляндія.

Потім учені перетворили ці магнітні хвилі в звуки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені записали дивний гул в Антарктиді.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем