Телескоп NASA полює планети X


Опубликованно 08.12.2019 03:24

Телескоп NASA полює планети X

Згідно последим даними, не за горами той день, коли NASA нарешті покаже світу таємничу і невловиму Дев'яту Планету або спростує її існування. Принаймні, телескоп TESS, роботу якого курирує агентство, вже досліджував передбачувану область її знаходження, проте дані з телескопа поки ще не отримані.

Протягом десятиліть вчені теоретизували, що в нашому галактичному районі є дев'ята планета — яка була б десятою, якщо б не зниження статусу Плутона до карликової планети. Вважається, що планета, звана Дев'ята Планета, в п'ять разів більше Землі і в 20 разів далі від Сонця, ніж Нептун — найвіддаленіша планета в Сонячній системі. Не дивлячись на те, що існування Дев'ятої Планети поки ще не було офіційно доведено, математичні розрахунки вказують, що на краю Сонячної системи дійсно ховається досить велика планета.

Дані вчених вказують, що в Сонячній системі є ряд дивних особливостей, які можуть бути пояснені тільки наявністю Дев'ятої Планети. Наприклад, одна з них полягає в тому, що пояс Койпера (околозвездный диск, повний крижаних астероїдів, комет і планет-карликів, що охоплює Сонячну систему), що обертається в напрямку, протилежному планет всередині нього.

Подати докази або спростування існування Дев'ятої Планети може супутник NASA Transit Exoplanet Survey Satellite (TESS), основне завдання якого — пошук планет за межами Сонячної системи. TESS робить тисячі знімків глибокого космосу, по мірі обертання по орбіті Землі і, швидше за все, вже відобразив таємничу планету.

Однак, є і можливість того, що у телескопа не вийшло зробити знімок, так як він все-таки орієнтований на аналіз транзитних зон далеких зірок.

Транзитна зона — це область, в якій планета перетинає зірку щодо TESS, відкидаючи крихітну тінь, яку може виявити супутник. Якщо Дев'ята Планета знаходиться в тому місці, на яке вказують розрахунки, у неї не буде транзитної зони щодо TESS, тому що вона знаходиться так далеко від своєї головної зірки — нашого Сонця. Але завдяки тисячам зображень, які зробив TESS, Дев'яту Планету можна виявити і в темних ділянках.

Ось що з цього приводу повідомив провідний автор нового дослідження, астрофізик Гарвардського університету Метт Холман:

"TESS спостерігає різні області неба протягом декількох місяців. Він шукає екзопланети під час їх транзиту по зірках. При цьому він комбінує поодинокі зображення і може також шукати об'єкти в нашій Сонячній системі. Суть полягає в тому, що якщо у вас є телескоп, такий як TESS, ви можете комбінувати зображення і знаходити об'єкти зі слабкою светимостью".

За словами Холмана, TESS вже вивчив все південне півкуля, тому, якщо Дев'ята Планета знаходиться в цій локації, існує «практично 100-відсоткова ймовірність того, що NASA її знайде.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Планета Х може бути мініатюрною чорною дірою.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем