День в історії: Перший успішний запуск ракети і перший запис відеокасети


Опубликованно 10.12.2019 15:42

День в історії: Перший успішний запуск ракети і перший запис відеокасети

Успішний запуск ракети Фау-2

У 1942 році відбувся перший успішний запуск німецької ракети Фау-2. Саме ракета Фау-2 стала першим в історії штучним об'єктом, яка вчинила суборбітальний космічний політ.

У першій половині 1944 року, з метою налагодження конструкції, був проведений ряд вертикальних пусків ракет з трохи збільшеним (до 67 с) часом роботи двигуна (подачі палива). Висота підйому при цьому досягала 188 кілометрів.

З запуску трофейних, а пізніше модифікованих ракет Фау-2 починалися деякі американські (програма Hermes), так і радянські ракетні програми.

Перші китайські балістичні ракети Дунфен-1 також починалися з освоєння радянських ракет Р-2, створених на основі конструкції Фау-2.

На думку історика освоєння космосу і куратор лондонського музею космічних технологій Дуга Милларда, всі досягнення в освоєнні космосу, включаючи висадку на Місяць, були зроблені на основі технологій Фау-2

Перший запис відеозображення

Перший запис відеозображення на магнітну стрічку в Лос-Анджелесі в 1952 році. До 1953 році була досягнута запис кольорового і чорно-білого телебачення на, відповідно, полудюймовую (12,7 мм) і четвертьдюймовую (?6 мм) плівку. Для кольорового сигналу на плівку писали п'ять паралельних доріжок: червона, блакитна, зелена складова, синхронізація і звук. Для чорно-білої потрібно було лише дві доріжки: одноколірна картинка і звук. Швидкість стрічки становила понад 9 метрів (360 дюймів) в секунду.

Політ Норт Американ

У 1967 році експериментальний ракетоплан Норт Американ Х-15А-2 розвинув швидкість 7297 км/год, в 6,72 рази перевищує швидкість звуку.

Алгоритм польоту був такий: старт (отцепка) з літака-носія, набір швидкості і висоти, відключення двигуна, політ за інерцією з виходом за межі щільної земної атмосфери, підйом до максимальної точки піднесення (практичного стелі), балістичний спуск, входження в щільну атмосферу з виходом з пікірування, планування, зниження, посадка.

Літак стартував з технології повітряного старту з-під крила стратегічного бомбардувальника Б-52 (підвішувався під крилом, на зовнішній підвісці), отцепка від носія проводилася на висоті близько 15 км, приземлявся самостійно на авіабазі, розташованої на дні висохлого солоного озера. Загальний час польоту від моменту відділення від носія до приземлення становило близько 15 хвилин. Всього по програмі Х-15 було виконано 199 польотів.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували народження теорії еволюції і надтвердий матеріал.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем