Алкоголізм вилікують переписуванням спогадів


Опубликованно 11.12.2019 01:30

Алкоголізм вилікують переписуванням спогадів

Кетамін довгий час використовувався в якості знеболюючого, однак сьогодні його все частіше розглядають як перспективний антидепресант. А дослідники з Університетського коледжу Лондона пропонують лікувати з його допомогою залежності, включаючи алкоголізм. Як зазначає New Atlas, по суті, мова йде про переписування спогадів.

Ґрунтуючись на попередніх роботах по лікуванню алкоголізму за допомогою кетаміну, вчені припустили, що ця речовина може змінювати роботу системи винагороди в мозку.Для цього його потрібно вводити в певний момент — коли спогад про нагороду активується.

Щоб перевірити цю ідею, команда набрала 90 добровольців, які зловживають алкоголем, але не мають діагнозу «алкоголізм». Дослідники давали їм склянку пива, демонстрували пов'язані з випивкою зображення і просили оцінити очікуване задоволення. Однак перш, ніж випробовувані встигали осушити свої склянки, пиво у них відбирали. За задумом вчених, це повинно було активувати спогади про винагороду і порушити асоціацію між ними і випивкою.

Для посилення впливу третина учасників експерименту в цей же момент отримали дозу кетаміну. Ще третині дали плацебо, а третина добровольців брали кетамін без попередньої активації системи винагороди.

Результати продемонстрували, що поєднання кетаміну з активацією пам'яті дійсно знижує тягу до алкоголю.

Ефект зберігався протягом всіх дев'яти місяців після проведення експерименту. Цікаво, що учасники з групи, яка отримувала кетамін без попередньої активації спогадів, також повідомили, що стали пити менше, однак серед них результати були не настільки вражаючими.

Дослідники попереджають, що дана робота являє собою всього лише доказ концепції, а не суворі клінічні випробування.

Деякі колеги критикують дизайн експерименту: оскільки у його учасників були різні рівні вживання алкоголю, це могло позначитися на кінцевому результати. Щоб переконатися в достовірності висновків, необхідно відтворити дослідження, а також підтвердити, що кетамін впливає саме на систему винагороди. У разі успіху новий підхід може стати потужним інструментом у боротьбі з алкоголізмом та іншими залежностями.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені знайшли користь в помірному споживанні алкоголю.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем