Глави SpaceX і Alibaba посперечалися про майбутнє людства


Опубликованно 31.12.2019 00:48

Глави SpaceX і Alibaba посперечалися про майбутнє людства

На минулому в Шанхаї конференції World Artificial Intelligence Джек Ма і Ілон Маск обговорили ряд нагальних питань науково-технічного прогресу — штучний інтелект, нейроинтерфейсы, майбутнє ринку праці, а також доцільність польоту людини на Марс, пише Inverse.

Для глави SpaceX відповідь на це питання очевидна. Компанія Маска працює над створенням важкої ракети Starship, яка зможе відправити сотні колоністів на Місяць або Марс. Крім того, Маск неодноразово висловлював різні пропозиції щодо створення на планеті придатних для людини умов, включаючи бомбардування атомними зарядами або нагрівання дзеркальними супутниками з орбіти.

"Для нас важливо зробити ряд дій, які, швидше за все, забезпечать майбутнє розумного життя", — заявив Маск під час дебатів. На його думку, шанси людства в конкуренції з комп'ютерами або іншою загрозою невеликі, тому людям потрібен запасний план.

"Іншими словами, вперше за чотири з половиною мільярди років історії Землі у житті з'явилася можливість вийти за межі Землі, — сказав Мак. — Раніше таке було неможливо. Але як довго це вікно можливостей залишиться відкритим?"

Ма висловлювався більш скептично з приводу колонізації інших планет. Надіслати мільйон людей на Марс — безсумнівно, вельми вражаюче досягнення. Однак, сказав найбагатша людина в Китаї, набагато важливіше докласти зусилля на те, щоб поліпшити становище 7,4 мільярдів жителів Землі.

"Нам потрібні такі герої, як ви, — сказав Ма, звертаючись до Маску, — але потрібно і більше інших героїв, як інші, важко трудяться на Землі, щодня поліпшують життя тут. Ось чого я хочу".

Як один з аргументів проти інопланетних амбіцій Маска і його прихильників зазвичай називають вартість заснування колонії на Марсі. Квиток на політ Маск збирається продавати приблизно за $200 000, а на будівництво міста на Червоній планеті піде від $100 млрд до $10 трлн. Хто буде за це платити?

Річний дохід SpaceX в 2018 склав $2 млрд, більше, ніж будь-який інший компанії, що запускає ракети. Проект Starlink — сузір'я супутників для роздачі інтернету — повинен принести ще $20 млрд доходу до 2025. За словами Маска, виручка Starlink піде на фінансування марсіанського міста. Якщо у компанії піде на будівництво колонії 30 років, то в рік доведеться витрачати близько $3 млрд.

У розмові з Ма Ілон назвав ще одну причину прагнути на Марс, незважаючи на астрономічні витрати. За його підрахунками, людству доведеться витратити між половиною і одним відсотком ВВП на досягнення статусу міжпланетного виду, приблизно стільки, скільки ми витрачаємо на косметику або охорона здоров'я. Якщо взяти за основу цифри за минулий рік, то це буде $400 — $900 млрд.

"Мені здається, це розумні інвестиції в майбутнє", — сказав Мак.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що SpaceX показала місце для майбутнього марсіанського поселення.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем