Google створить квантовий комп'ютер для моделювання чорних дір


Опубликованно 05.01.2020 00:42

Google створить квантовий комп'ютер для моделювання чорних дір

Червоточина, або кротова нора, — гіпотетична структура, що представляє собою «тунель» між двома частинами простору-часу. Теоретична можливість існування такої структури описується спеціальним рішенням рівнянь поля Ейнштейна. Однак досі підтвердити існування червоточин вченим не вдалося.

Серед кротячих нір виділяють два типу: прохідні і непрохідні. Перші відносно стабільні, і який-небудь об'єкт або сигнал може пройти від одного кінця до іншого безперешкодно. Класичний приклад такого типу об'єктів — кротовіни Морріса — Торна. Непрохідні червоточини відрізняються тим, що періодично стискаються так, що подорож через них зі швидкістю світла неможливо. Приклад такої структури — міст Ейнштейна — Розена.

Вчені Google разом з колегами з Стенфордського, Мерілендського і Амстердамського університетів опублікували роботу з описом технології, з допомогою якої в майбутньому можна буде створити імітацію червоточини прямо в лабораторії і досліджувати її більш докладно.

Запропонована дослідниками технологія заснована на явищі квантової гравітації. Поки що вчені не змогли зв'язати гравітацію з квантовою теорією, але співробітники Google показали, що взаємодія цих двох сил — квантова гравітація — може проявлятися у певних системах, які можна змоделювати в лабораторії.

Фахівці корпорації разом з іншими вченими хочуть створити модель однією з таких систем, яка дозволить простежити за інформацією, що проходить через червоточину між двома чорними дірами. Для цього автори нової роботи пропонують створити квантовий комп'ютер з двома наборами пов'язаних кубітів, які будуть розділені на дві групи. Між цими двома групами дослідники хочуть передати певний масив інформації і подивитися, як її об'єм впливає на стабільність системи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вперше знайдена потрійна чорна діра.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і TelegramКатегория: Обо всем