Теорію Дарвіна про походження життя спростували


Опубликованно 06.01.2020 01:15

Теорію Дарвіна про походження життя спростували

Вчені Університетського коледжу Лондона і Інституту структурної та молекулярної біології у Великобританії з'ясували, що життя могло зародитися в глибоководних гідротермальних джерелах. Це ставить під сумнів ідею, вперше висловлену Чарльзом Дарвіном, що перші клітини виникли в дрібних теплих водоймах. Про це повідомляє видання New York Post.

Дослідники відтворили середу поблизу гідротермальних жерл на дні океану, використовуючи довголанцюгові амфифильные сполуки, які мають одночасно гідрофільними та гідрофобними властивостями. Суміші цих сполук формують ліпідні бульбашки (везикули) в досить суворих умовах, включаючи високу солоність і температуру, великі градієнти кислотності та концентрації двовалентних катіонів. Раніше вважалося, що таке середовище не дає утворюватися везикулам — попередників клітин.

Ключовим фактором виявилася довжина амфіфільних сполук. Показано, що ланцюжки з десяти атомів вуглецю стабілізують бульбашки при 70 градусах Цельсія. При цьому висока солоність і лужні умови сприяють спонтанної складання молекул в пухирці.

Як писав Дарвін, організми могли виникнути в невеликому ставку, що містить всі необхідні речовини. В даний час такий процес неможливий, оскільки всі складні органічні речовини миттєво поглинаються вже існуючими живими істотами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що було знайдено нове доказ еволюції.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем