Передача ділянки на вулиці Печенежкой під забудову є незаконною – депутат Київради


Опубликованно 12.01.2020 09:00

Передача ділянки на вулиці Печенежкой під забудову є незаконною – депутат Київради

Про це повідомив депутат Київради Святослав Кутняк, передає СтройОбзор.

За інформацією депутата, строк дії зазначеного договору оренди землі закінчився ще 30 вересня 2014 року. Згідно ст. 33 Закону «Про оренду землі», Київрада мав право прийняти рішення про відмову в поновленні договору оренди не пізніше, ніж через один місяць після закінчення його дії. У разі, якщо таке рішення прийнято не було, договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені раніше, про що в обов'язковому порядку має бути укладена додаткова угода.

«Однак, Київська міська рада не повідомив орендаря у встановлений місячний строк про відмову у поновленні договору оренди. І в той же час, не узгодив в передбачений термін поновлення договору оренди і не уклав у місячний строк додаткової угоди за договором», – йдеться в тексті звернення.

Таким чином, на думку депутата, терміни, встановлені законодавством на поновлення договору оренди землі, пропущені. Крім порушення встановлених строків на відповідну локацію не затверджений Детальний план території (ДПТ) і на відповідній земельній ділянці відсутні будівлі та споруди, які б належали орендареві на праві власності.

«Таким чином, передача такої ділянки в користування ТОВ «Промстройиндустрия» суперечить містобудівному законодавству України», – зазначив депутат.

Також, за його даними, орендар в період дії договору грубо порушував договірні умови: використовував земельну ділянку не за призначенням та не сплачував орендну плату, що призвело до утворення значної заборгованості.

«Однак, уповноважені структурні підрозділи Київської міської ради не вжили належних заходів реагування щодо порушення умов договору для його дострокового розірвання та стягнення з орендаря штрафних санкцій», – додав Святослав Кутняк.

Джерелоdocument.write('');Категория: Обо всем