Китай опублікував фото дивною субстанції на зворотному боці Місяця


Опубликованно 13.01.2020 04:30

Китай опублікував фото дивною субстанції на зворотному боці Місяця

Китайська програма з дослідження Місяця опублікувала зображення, які дають нам уявлення про таємничий матеріал, виявлений на протилежній стороні Місяця.

Yutu-2, місячний марсохід китайської місії Change-4, привернув до себе увагу в минулому місяці після того, як його команда інженерів помітила щось незвичайне , рухаючись поряд з невеликим кратером. В інформаційній публікації 17 серпня було оголошено про результати, використовувався термін «?? ?» (jiao zhuang wu), який можна перекласти як «гелеподібний». Це поняття викликала широкий інтерес і спекуляції серед місячних вчених.

Вчені тепер поглянули на цей цікавий матеріал завдяки публікації (китайською мовою), випущеної на вихідних Our Space через свій аккаунт у соціальній мережі WeChat. Поряд з новими зображеннями матеріалу на Місяці в повідомленні докладно розповідається про те, як команда Yutu-2 ретельно наблизилася до кратера, щоб проаналізувати зразок, незважаючи на ризики.

На думку деяких місячних вчених, зелена, прямокутна область і червоний коло всередині, як вважають, пов'язані з полем зору приладу видимого та ближнього інфрачервоного спектрометра (VNIS), а не з самим об'єктом.

VNIS - один з чотирьох інструментів на Yutu-2. Він виявляє світло, яке розсіюється або відбивається від матеріалів, щоб зареєструвати їх хімічний склад. Оскільки VNIS має невелике поле зору, команді водіїв необхідно було ретельно орієнтуватися в Yutu-2, щоб провести дослідження, не потрапивши в кратер.

Після отримання перших даних, які VIRS зібрала в кратері в липні, команда Yutu-2 визнала їх незадовільними через тіней, тому члени команди зробили другий підхід та вимірювання протягом наступного місячного дня в серпні. Згідно Our Space, були отримані задовільні дані - але результати не були опубліковані.

Клайв Ніл, місячний вчений з Університету Нотр-Дам, сказав, що, хоча зображення не занадто велике, воно все ж може дати підказки про природу матеріалу.

Ніл сказав, що матеріал, виділений в центрі кратера, нагадує зразок ударного скла, виявленого під час місії Аполлона 17 в 1972 році. Зразок 70019 був зібраний астронавтом Харрісоном Шміттом, геологом, зі свіжого кратера діаметром 3 метри, подібний до того, до якого наближався Yutu-2.

Ніл описує 70019 як зроблений з темною, зв'язковий микробрекчии - розбитих фрагментів мінералів, зцементованих разом - і чорного блискучого скла. «Я думаю, у нас є приклад те, що побачив Yutu-2», - сказав Ніл.

Високошвидкісні удари по поверхні Місяця розплавляють і перерозподіляють породу з кратерами, які вони створюють, і можуть створювати склоподібні, магматичні породи і кристалічні структури.

Ден Моріарті, науковий співробітник НАСА в Центрі космічних польотів ім. Годдарда в Гринбелте, штат Меріленд, згоден з тим, що складно дати точну оцінку хімічним складом речовини, враховуючи низьку якість зображення та кольорову частину на зображенні Yutu-2.

Моріарті сказав, що виділений матеріал виглядає трохи яскравіше, ніж навколишні матеріали, хоча фактичну яскравість важко підтвердити за фотографіями. Якщо це так, контраст може бути з-за різного походження відповідних матеріалів.

«Буде дуже цікаво подивитися, що побачить спектрометр, і з'являться зображення з більш високою роздільною здатністю», - зазначає Моріарті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай хоче побудувати місячну базу в найближчі 10 років.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем