Фізики змоделювали створення Всесвіту


Опубликованно 15.01.2020 00:30

Фізики змоделювали створення Всесвіту

Астрофізики з Массачусетського технологічного інституту, Прінстонського університету і Кембриджського університету вперше змоделювали і представили три ймовірні сценарії утворення галактик на ранній стадії існування Всесвіту відразу після Великого вибуху.Звіт про дослідження з'явився на сайті Массачусетського інституту. Вчені змоделювали механізм формування галактик в залежності від стану темної матерії.

Вважається, що саме вона стала основним будівельним матеріалом і досі з неї складається до 85 відсотків Всесвіту. Однак про природу темної матерії мало що відомо. Тому дослідники створили моделі, що передбачають три варіанти.

В кожному разі вони використовували дані дослідження раніше зафіксованого "реліктового випромінювання" — сигналу, испущенного всього через 400 тисяч років після Великого Вибуху. Воно показало, що темна матерія не мала постійної щільності навіть в ті ранні часи. Виникло питання: якою вона була?

У першому сценарії темна матерія є холодною. Вона складається з повільно рухомих частинок, які, крім гравітаційних ефектів, не взаємодіють із звичайною матерією. Симуляція показала, що при такій природі галактики в ранній Всесвіту виглядали б як сферичні ореоли.

Згідно з другим сценарієм, якщо темна матерія була теплою, то формуються галактики були б дуже витягнутими. У цьому випадку вони нагадували б нитки.

Для симуляції за третім сценарієм дослідники використовували відносно нову теорію й нове поняття — "нечітка" темна матерія. Якщо тепла темна матерія вважається трохи більш легкої і швидкої версією холодної темної матерії, то "нечіткий" — це щось зовсім інше.

Теоретично, вона складається з надлегких частинок. Її природа є "розпливчастою" — вона тепла, то холодна. У "нечіткої" Всесвіту галактики виглядали б як смугасті нитки з-за чергуються на нитках яскравих і темних точок. Таким був би результат генерації чергуються надщільних і недостатньо щільних концентрацій темної матерії.

"Вивчення перших галактик ранньої Всесвіту може пролити світло на тип темної матерії, який ми маємо сьогодні, — говорить співавтор дослідження Марк Фогельсбергер. — Якщо ми побачимо їх структуру у вигляді ниток, то це підтвердить варіант з існуванням "нечіткої" темною матерією. Якщо ні, то ми зможемо виключити цю модель. Тепер у нас є план, як це зробити".

Нагадаємо, раніше фізики описали загибель Всесвіту.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем