Virgin Galactic хоче збільшити вартість квитків для космотуристов


Опубликованно 15.01.2020 07:48

Virgin Galactic хоче збільшити вартість квитків для космотуристов

Зі слів генерального директора Virgin Galactic Джорджа Уайтсайдса, сказаних на Міжнародному симпозіумі для приватних і комерційних космічних польотів, ціна квитка в космос для перших клієнтів Virgin Galactic на суборбітальних SpaceShipTwo, імовірно, збільшиться.

З моменту появи в продажу в 2004 році більше 600 потенційних космічних туристів придбали квитки на короткі рейси на шестимісному космічному літаку. У той час ціна квитка становила 200 000 доларів, і засновник Virgin Galactic сер Річард Бренсон, сказав, що комерційні польоти розпочнуться протягом трьох років.

У 2013 році Virgin Galactic підняла ціну на квиток до 250 000 доларів - на цей раз, припускаючи, що перші космічні туристи зможуть полетіти в 2014 році. Але 31 жовтня 2014 року випробування SpaceShipTwo Unity закінчилося трагедією: космічний корабель розвалився під час силового випробування. В результаті чого один пілот загинув, а інший отримав важкі травми.

Крім двох успішних пілотованих випробувальних польотів пасажири на SpaceShipTwo не літали, і очікування навіть спонукало деяких власників квитків запит на повернення коштів.

Зараз Virgin Galactic планує почати оплачені польоти приблизно в 2020 році, але компанія побоюється оголошувати більш конкретні терміни після декількох років затримок. І хоча кінцева мета космічного туризму Virgin Galactic - зробити космічні польоти все доступнішими і доступніше, ціни на квитки повинні піднятися, перш ніж компанія зможе зробити їх більш доступними, сказав Уайтсайдс.

«Я думаю, що має пройти кілька років, перш ніж ціни на квитки впадуть нижче $ 60 000, сказав Уайтсайдс. «Ми очікуємо, що з збільшенням продажів квитків ціна на них зросте. Ми насправді віримо, що недооцінили вартість квитків в перші роки, тому я думаю, що ціна буде поступово зростати. Але потім в якийсь момент, очевидно, на нашу з Річардом думку, необхідно буде знизити цю ціну, щоб вона була більш доступною для більшої кількості людей".

Уайтсайдс не уточнив плановану вартість квитків або коли конкретно Virgin Galactic планує підняти ціну.

Як тільки Virgin Galactic розширить свою комерційну діяльність, компанія зможе знизити експлуатаційні витрати, тим самим знизивши вартість місця в SpaceShipTwo. Компанія прогнозує, що в 2020 році вона втратить 104 мільйони доларів, а свою програму космічного туризму вона почне з нуля, але очікує, що до 2021 року вона досягне беззбитковості, а до 2023 року запрацює близько 274 мільйонів доларів, згідно зі звітом Virgin Galactic від грудня 2018 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Virgin Galactic завершили складання космічного літака.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем