Дрон навчився відрізняти живих від мертвих людей


Опубликованно 15.01.2020 07:48

Дрон навчився відрізняти живих від мертвих людей

Інженери з Австралії та Іраку навчили звичайний дрон з камерою відрізняти лежать живих людей від мертвих. Система аналізує кадри з камери, визначає на них область з грудьми і по періодичним змінам яскравості розпізнає рухи, викликані диханням. Стаття опублікована в журналі Remote Sensing.

Основна користь від дронов полягає в можливості оглянути місцевість або будівлі з великої висоти. Зазвичай це використовують для фото - або відеозйомки, але у дронов є й інше серйозне застосування — пошук зниклих людей.

При розробці дронів для рятувальних операцій інженери стикаються з двома технічними труднощами. Перша з них полягає в складності виявлення людини при зйомці з великої висоти. Друга проблема пов'язана з першою і полягає в тому, що навіть якщо на кадрах видно силует людини, в деяких випадках, наприклад, при стихійних лихах з великою кількістю жертв, рятувальникам необхідно вміти обробити живих від мертвих, щоб сконцентрувати зусилля на тих, кому ще можна допомогти. Зазвичай в якості вирішення обох проблем на дрон встановлюють інфрачервону камеру, але, приміром, в жарких країнах контраст між температурою тіла і навколишнього середовища може бути невеликим.

Група інженерів з Іраку і Австралії під керівництвом Джаваана Чала (Javaan Chahl) з Університету Південної Австралії використовувала в своїй розробці інший принцип — розпізнавання дихання за даними з екшн-камери, закріпленої через підвіс на квадрокоптере. Головне нововведення в роботі — не апаратна частина, а алгоритм для розпізнавання дихання.

Алгоритм отримує кадри з камери і витягує з них яркостную складову. Потім підготовлений кадр обробляється алгоритмом OpenPose, який розпізнає людини в кадрі і розмічає на ньому ключові точки, які відповідають визначеним частинам тіла. На підставі цих даних алгоритм визначає область знімків, в якій розташована груди людини. Після цього програма аналізує яскравість цієї області на безлічі кадрів з відео і розпізнає її періодичні зміни, якщо на відео знаходиться живий і дихаючий людина.

У нинішньому вигляді система працює не в реальному часу і дані, записані камерою на дрон, аналізуються на комп'ютері після його посадки. Розробники провели експеримент, під час якого вони знімали з дрона один манекен і вісім чоловік, що лежать в чотирьох різних позах. Алгоритмом вдалося коректно класифікувати, жива людина у кадрі, у всіх випадках.

Найбільший виробник дронов DJI веде статистику життів, врятованих з допомогою дронов. В середині 2018 року компанія опублікувала свій другий звіт і заявила, що за рік дрони врятували 65 осіб, а станом на жовтень 2019 року компанія оцінює загальне число за всі роки до 279 осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дрони вперше змусять пролетіти понад 8 тисяч кілометрів.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем