Вчені: Життя на Марсі неможлива


Опубликованно 14.02.2020 02:51

Вчені: Життя на Марсі неможлива

Група вчених з Франції та Іспанії виявили місце на поверхні Землі, де живі організми, включаючи ті, що здатні адаптуватися до екстремальних умов навколишнього середовища, не можуть існувати. Це значно знижує імовірність виявлення життя на інших планетах, у тому числі на Марсі. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Раніше передбачалося, що в Даллоле, який розташовується у вулканічному кратері, можуть існувати мікроорганізми, здатні адаптуватися до високих температур,що було доказом на користь існування життя на Марсі. Однак у новій роботі вчені довели, що ставки Даллола неживі.

За словами фахівців, вони виявили, що в околицях джерел (пустелі і соляних каньйонах) живуть галофильные, тобто віддають перевагу гиперсоленую середу археи, проте в самих ставках їх немає, незважаючи на те, що мікроорганізми активно розселяються з допомогою вітру і людей. Відсутність життя доведено за допомогою різних методів, включаючи пошук генетичних маркерів у взятих проб з джерел, спроби культивування організмів, рентгенівську спектроскопію, електронну мікроскопію, хімічний аналіз і цитометрию для пошуку окремих клітин.

Виявилося, що в джерелах у великій кількості присутні солі магнію, які руйнують водневі зв'язки і денатурують (порушують складну структуру) білкові молекули. Крім того, поєднання високої кислотності, солоності і температури також виявляється убивчим для організмів.

За словами вчених, їх робота дозволяє встановити межі населеності в земних і інопланетних середовищах. При цьому не можна грунтуватися на морфологічних ознаках існування мікробів, оскільки деякі структури абіотичного походження можуть нагадувати сліди життєдіяльності. Наприклад, мінеральні опади Даллола, багаті кремнеземом, можуть виглядати як мікробні клітини.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на древньому Марсі могло існувати життя.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і TelegramКатегория: Обо всем