Цікавий факт дня: Чумацький Шлях складається з двох дисків


Опубликованно 14.02.2020 02:51

Цікавий факт дня: Чумацький Шлях складається з двох дисків

Як і багато інших спіральні галактики у Всесвіті, Чумацький Шлях складається з двох дископодібних структур — тонкого диска і товстого диска.

Товстий диск, який охоплює тонкий диск, містить близько 20 відсотків зірок Чумацького Шляху і вважається старшим з пари, що засноване на складі його зірок (які мають велику металлічность).

Тим не менш, в недавньому дослідженні група з 38 учених в главі з ученими з австралійського Центру передовий астрофізики в тривимірному просторі ARC (ASTRO-3D) використовувала дані місії Кеплера для вимірювання зоряних трясений на диску Чумацького Шляху.

Виходячи з отриманих даних, вони переглянули офіційні оцінки віку товстого диска Чумацького Шляху, який, за їх висновками, становить близько 10 мільярдів років.

Дослідження, яке описує їх результати — під назвою «Огляд K2-HERMES: вік і металлічность товстого диска» — нещодавно з'явилося в Щомісячних повідомленнях Королівського астрономічного товариства.

Групу очолював доктор Санджиб Шарму із Сіднейського інституту астрономії і Центру передового досвіду по астрофізиці всіх небесних тіл ARC у трьох вимірах (ASTRO-3D), до складу якої входили представники декількох університетів і дослідницьких інститутів.

Щоб визначити вік товстого диска, доктор Шарму і його команда використовували метод, відомий як астеросейсмология. Він складається з вимірювання коливань зірки, викликаних трясениями, де зірки зазнають раптові зрушення, подібні землетрусів.

Цей процес дозволяє дослідникам проводити «галактичну археологію», вони можуть озирнутися на формування Чумацького Шляху (більше 13 мільярдів років тому).

Як пояснив Денніс Стелло — доцент Університету Нового Південного Уельсу і співавтор дослідження, це дозволило їм визначити внутрішні структури зірок:

«Трясіння генерують звукові хвилі всередині зірок, які змушують їх дзвеніти або вібрувати. Отримані частоти говорять нам про внутрішніх властивостях зірок, в тому числі про їх віці».

Важливо відзначити, що астрономи не можуть виявити реальні «звуки», генеруються зірками. Замість цього, руху всередині зірки вимірюються на основі зміни яскравості.

Раніше астрономи відзначали, що спостереження, проведені місією «Кеплер», не відповідали моделей структури Чумацького Шляху — які передбачали, що в товстому диску буде більше зірок з меншою масою.

По суті, попередні моделі галактик припускали, що товстий диск був заселений зірками з низькою масою і низьку металічність.

Однак, використовуючи дані місії K2 для проведення нового спектрального аналізу, доктор Шарму і його команда визначили, що хімічний склад, включений у існуючі моделі, був невірним, що призвело до неточних оцінок їх віку. Беручи це до уваги, вчені змогли привести астеросейсмологические дані у відповідність з галактическими моделями.

Аналіз даних буде об'єднаний з новою інформацією, зібраною супутником дослідження транзитних екзопланет НАСА (TESS) — наступником Кеплера, який відправився в космос всього за сім місяців до кінця місії «Кеплер». Ця інформація поліпшить оцінки віку більшої кількості зірок і допоможе астрономам дізнатися більше про формування та розвитку Чумацького Шляху.

Нагадаємо, раніше ми дізналися, що антарктичний лід виділяє радіацію.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем