Хакери використовують коронавірус для атак


Опубликованно 15.02.2020 02:21

Хакери використовують коронавірус для атак

Фірми, що займаються дослідженнями в області безпеки, розкрили дії хакерів, які скористалися страхом перед спалахом коронавіруса для розповсюдження шкідливих програм по електронній пошті.

За словами експертів з IBM X-Force Threat Intelligence, хакери розсилають спам-листи потенційним жертвам в Японії. В електронних листах стверджується, що новий коронавірус проник в країну, і закликаємо одержувача відкрити додається документ Microsoft Word, щоб дізнатися більше.

Документ, однак, запустить серію команд, які таємно завантажать шкідливе ПО Emotet на комп'ютер жертви. Після установки шкідлива програма дозволить хакерам красти конфіденційну інформацію або встановлювати програми-викрадачі.

"Цей новий підхід до доставки Emotet може бути значно більш успішним з-за широкого впливу коронавіруса і страху перед інфекцією, що оточує його", - йдеться у звіті IBM, додаючи, що метод атаки, ймовірно, буде використовуватися в майбутньому для електронні листи на інших мовах.

Хакери, які використовують Emotet, раніше використовували події та свята для поширення шкідливого ПЗ, в тому числі для участі в демонстрації Грети Тунберг або на вечірках в честь Хеллоуїна і Різдва, повідомляє Bleeping Computer. Хакери роблять це знову зі спалахом коронавіруса.

Крім шкідливого ПО Emotet, Лабораторія Касперського повідомила про виявлення різних шкідливих файлів, замаскованих під документи, що містять інформацію про коронавирусе. Вони представлені у формі документів Word, PDF-файлів і файлів MP4 з назвами, які передбачають, що вони містять інструкції щодо процедур захисту і виявлення.

"В даний час число заражених користувачів недостатньо велика, щоб всебічно знати про методи поширення цих файлів", - заявили в Лабораторії Касперського.

У той час як працівники охорони здоров'я всього світу прагнуть протистояти спалахів коронавіруса і боротися з цим, людям слід побоюватися дезінформації про надзвичайну ситуацію в області міжнародного громадського здоров'я. Google розгорнув SOS Alerts, щоб зробити ресурси про коронавирусе легкодоступними, в той час як інформаційна панель, запущена Центром системних досліджень та інженерії в Johns Hopkins, об'єднує дані з декількох офіційних органів в єдину інформаційну панель.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем