На російських дорогах з'являться нові знаки


Опубликованно 17.03.2020 04:45

На російських дорогах з'являться нові знаки

Відразу варто обмовитися, що деякі з представлених у нововведеннях знаки вже існують, але в дещо іншому вигляді. Так, наприклад, всі таблички, які будуть стосуватися електромобілів (7.21 «Автозаправна станція з можливістю зарядки електромобілів», 8.4.3.1 «Вид транспортного засобу», 8.26 «Зарядка електромобілів»), прописані в Попередньому стандарті «Нові види та правила застосування дорожньої розмітки, світлофорних об'єктів та конструктивних елементів. Типові схеми організації дорожнього руху», який розробляли столичні фахівці. На вигляд вони мало чим відрізняються, хіба що дизайном електричної вилки.

Нові дорожні знаки.

— Справа в тому, що вийшло невелике двовладдя по розробці знаків у нашій країні, — пояснює один із розробників попереднього стандарту, керівник АНО «Центр боротьби з пробками Олександр Шумський. — У нас є знаки, які ми робимо, а є ті, які робить «РОСДОРНИИ». І ті, і ті позначення вірні і можуть використовуватися при організації дорожнього руху, так як ці правила несуть рекомендаційний характер. Що вибрати, будуть вирішувати регіональні влади. У приклад можна привести знак 1.35 «Ділянка перехрестя». Зараз у Москві він виглядає як квадрат з «вафельницей», а в даному документі він зроблений у вигляді трикутника, попереджуючим.

Нові дорожні знаки.

Але документ прописує і появу зовсім нових знаків у зв'язку з сучасної екологічної порядком. На знаках 5.35 «Зона з обмеженням екологічного класу механічних транспортних засобів» та 5.37 «Зона з обмеженням екологічного класу за видами транспортних засобів» буде вказано, який саме вид транспорту може проїхати в той чи інший район. Так, наприклад, в Москві всередині Бульварного кільця, за задумом влади, яка серйозно обговорювалася в середині минулого року, не повинно залишитися старих машин, які псують вихлопами навколишнє середовище.

— Ще одне раніше не відоме поняття — «Велосипедна зона», — продовжує Шумський. — Зараз існує знак 5.21 «Житлова зона», візуально вони схожі. Цей же передбачає зону, де пішоходи можуть переходити вулицю в будь-якому місці, а велосипеди можуть їхати в будь-якому напрямку, в тому числі і назустріч руху. Ще я б відзначив знак 8.9.3 «Стоянка тільки транспортних засобів дипломатичного корпусу». Це абсолютно нова задумка, яка вирішить велику кількість спірних ситуацій. Наприклад, стоїть знак парковки, але при цьому з неї виганяють всіх автомобілістів з звичайними номерами, хоча це незаконно за фактом. Подібне застосування несе і табличка 8.9.2 «Стоянка тільки для власників паркувальних дозволів».

Нові дорожні знаки.

Невеликі чисто візуальні зміни отримає знак 7.14.1 «Пункт митного контролю», замість напису на білому тлі, дублюючої значення на двох мовах, буде зображений вантажівка. Також у нижній частині знака 6.13 «Кілометровий знак» тепер допускається вказувати скорочене найменування організації (абревіатуру) — власника автомобільної дороги. Зображення (символи на білому тлі) знаків сервісу допускається розміщувати на щиті з фоном синього кольору, але при цьому вводяться посилення до переліку об'єктів, що вказують на знаках. Тепер дозволено вказувати тільки аеропорти, багатофункціональні комплекси сервісу, з переліку об'єктів виключені «виробничі і торговельні підприємства». Крім того, знак 1.16 «Нерівна дорога» тепер не можна буде встановлювати перед шумовими смугами.

Нові дорожні знаки.

— У змінах прописані не тільки знаки, ще й правила розмітки пішохідних переходів, велодоріжок і смуг руху на магістралях і трасах, але всі ці нововведення вже випробувані і існують у Москві, — розповідає Шумський. — А ось поява нової секції у світлофорів — це довгоочікувана подія. Нарешті ГОСТ назад вводить можливість перетину руху транспорту і пішоходів. Це було заборонено з кінця лютого 2014 року, і через 6 років стандартизатори вирішили повернути все назад. Секція потрібна, щоб попередити водія про ймовірне виникнення конфліктної ситуації. В деяких місцях просто неможливо розвести людей і транспорт, особливо в регіонах. При цьому занадто довге очікування на світлофорі провокує на порушення правил і створення аварійних ситуацій.

Катерина Степанова Заголовок в газеті: Водіїв чекає знакова подія Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №28191 від 10 лютого 2020Категория: Автотехника