Як позбутися від «демісезонного» бруду і сльоти на бічних дзеркалах авто


Опубликованно 19.03.2020 04:48

Як позбутися від «демісезонного» бруду і сльоти на бічних дзеркалах авто

Що ж робити, щоб не їздити з дзеркалами, в яких практично нічого не видно, перебудовуючись в потоці буквально за натхненням? Можна, звичайно, запропонувати придбати машину, у якої вони забруднюються на ходу в мінімальному ступені, адже інтенсивність «накидки» бруду на бічні дзеркала сильно залежить від особливостей аеродинаміки конкретного авто, від характеру перебігу повітряних потоків навколо її кузова. Моделі з хорошою аеродинамікою існують, однак вибирати собі транспорт виключно за цією ознакою приходить в голову мало кому. Доводиться або миритися з машиною-бруднулею і постійно протирати дзеркала, або щось придумувати.

Хімія і життя

Один з цілком робочих способів — обробити дзеркальні поверхні яким-небудь препаратом типу «антидощ». Подібної автохімії самих різних брендів в достатку не тільки на вітринах автомагазинів, але навіть у звичайних супермаркетах. При їх купівлі вибираємо щось з середнього цінового діапазону.

Головна порада — проводити обробку чітко по інструкції: наносити хімікат на попередньо очищену і знежирене скло та виконати інші умови. Захищене таким чином, воно буде відштовхувати воду, а разом з ним і бруд.

Справа — тютюн

Другий варіант куди більш бюджетний. Можна сказати, що він перевірений багатьма поколіннями шоферів і полягає в натирання дзеркал тютюном. Містяться в ньому речовини також володіють водовідштовхувальними властивостями. Основне при проведенні операції — не використовувати сигарети, оскільки вміст у них тютюну стрімко наближається до нулю.

Тому наш вибір — люльковий тютюн або призначений для самостійного закручування цигарок. Ще одна порада: перед натиранням скла треба дати тютюну відволожитися — щоб було чим натирати. Якщо тютюн пересушений, з нього на скло практично нічого не потрапить.

Плівка по-китайськи

Третій спосіб теж не особливо доріг. Він передбачає наклейку на дзеркала плівки, яка теж перешкоджає налипання бруду. Спеціально призначений для цього «поліетилен» продається в автомагазинах.

Однак замість неї цілком можна застосувати навіть найдешевшу захист для екранів смартфонів. Але останню, швидше за все, доведеться підігнати під розміри дзеркал вашого авто ножицями. Перед наклейкою слід обов'язково ретельно помити і знежирити. До речі, подібні плівки, якщо замовляти через Інтернет, в Китаї коштують разів у п'ять дешевше, ніж у вітчизняних магазинах.

Максим Строкер, оглядач порталу «АвтоВзгляд» Заголовок в газеті: Рівень прозорості Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №28201 від 21 лютого 2020Категория: Автотехника