Чому мертва зона автомобіля — міф і відмовка недотеп за кермом


Опубликованно 20.03.2020 01:09

Чому мертва зона автомобіля — міф і відмовка недотеп за кермом

Дорожня ситуація з серії «потрапив в мертву зону» виглядає приблизно наступним чином. Вашу машину по сусідній смузі наганяє інший транспортний засіб — легковик або мотоцикл. В якийсь момент воно зникає з відображення в бічному дзеркалі, але ще не захоплюється вашим боковим зором. У разі випередження такий стан речей зберігається досить короткий проміжок часу — поки транспортний засіб з так званої " мертвої зони не переміститься вперед і не опиниться перед вашими очима. Трапляється також, що попутна машина їде в ній досить довгий час — на тій же швидкості, що і ви.

«Професіонали» з числа водіїв кажуть у таких випадках, що при перестроюванні ти можеш врізатися в «невидиму» машину і стати винуватцем ДТП як би з об'єктивної причини: через мертвої зони. Її, до речі, іноді називають трохи інакше — «сліпа зона». Але в даному випадку слово «професіонали» взято в лапки не випадково. Справа в тому, що для по-справжньому професійного водія ніяких мертвих зон навколо машини не існує.

Років 30 тому, коли народ в масі своїй розсікав на машинах типу класичних «Жигулів», «Волг» та інших «Москвичів», термін «мертва зона» почасти мав право на існування, оскільки бічні дзеркала моделей тих років дійсно поганенько відображали ситуацію з боків машини. Однак і тоді грамотні водії воліли при кожному перестроюванні активно крутити головою і повністю контролювати обстановку навколо свого авто.

Конструкція бічних дзеркал на сучасних транспортних засобах не в приклад досконалішими їх попередників 30-40-річної давності. Вони надають водієві можливість стежити за куди великим сектором з боків. Але це абсолютно не заважає масі драйверів умудрятися відшукувати поруч з собою мертву зону. Ну хто ж зізнається, що забув подивитися в бічне дзеркало перед перестроением? Ніколи: це все «мертва зона винна», правда-правда!

Ну добре, припустимо, ти впевнений в існуванні цієї самої зони. Але хто заважає повернути голову і проконтролювати її? Лінь чи все-таки власне раздолбайство? Це, до речі, стосується і водіїв вантажівок, у яких, як прийнято вважати, «сліпа зона» розташована в районі правого переднього колеса. В Інтернеті вистачає рад в дусі: «Не тримайся там, водій легковика, а то «професіонал» не побачить тебе і перебудуватися вправо прямо в твоє авто». В цьому випадку — взагалі без коментарів, як кажуть.

Всі водії вантажівок знають про цю мертвій зоні, але тільки деякі з них влаштовують подібні ДТП. Бо більшість все-таки дивиться в бічні дзеркала перед перестроением. А деякі ще і встановлюють додаткові дзеркальця — спеціально, щоб правий передній кут свого «каміону» контролювати.

Одним словом, «мертва», або «сліпа», зона навколо машини — не більш ніж зручна відмовка в спробах замаскувати власну неуважність і недбалість. У по-справжньому вмілого водія таких зон немає. І бути не може.

Максим Строкер, оглядач порталу «АвтоВзгляд» Заголовок в газеті: Бачити тебе не хочу! Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №28221 від 20 березня 2020Категория: Автотехника