Порівняльний тест-драйв Toyota RAV4 і KIA Sportage


Опубликованно 21.03.2020 03:51

Порівняльний тест-драйв Toyota RAV4 і KIA Sportage

RAV4 виглядає явно свіже — зі своєю світлодіодним оптикою, різкими лініями-гранями і життєрадісно розкритою пластикової «пащею» фальшрадиаторной грати. Але, як не дивно, навіть на такому молодіжно-кидком тлі Sportage не здається гидким каченям. Хоча і виглядає дещо втомленим. Так, оптика тут простіше, зате стримана «посмішка тигра» на його «мордочці» тепер сприймається як привітання старого доброго знайомого.

Іншими словами, в очах потенційного покупця умовні «моди» в особі японської машини і «консерватизм» — в корейській цілком можуть посперечатися. Особливо якщо людина при цьому тримає в умі ще й фінансову сторону справи. Адже стартова ціна Sportage — 1,23 млн рублів, а вартість його японського конкурента починається з 1,7 млн «дерев'яних». При цьому всі ми знаємо, що RAV4 в Росії — модель практично культова, а загострився у росіян грошовий питання робить її тільки більш бажаною.

Щоб об'єктивно порівняти моделі, ми вибрали максимально схожі комплектації. Обидва кросовера оснащені 150-сильними «атмосферником», повним приводом і автоматичною трансмісією. Тільки в «корейце» коштує 6-ступінчаста АКП класичної конструкції, а у «японця» — варіатор з 10 віртуальними «передачами». З точки зору «нафаршированості» наших конкурентів опціями теж спостерігається паритет. У вибраних версіях і дисбаланс у цінах помітно зменшився: 1,93 млн рублів за Sportage і 2,1 млн рублів за RAV4. Різниця — приблизно 170 000 рублів. Залишилося розібратися у відмінностях між самими машинами.

Почнемо з інтер'єрів. Як не крути, а вік моделі в цій дисципліні позначається сильніше всього. Так, в салоні у RAV4 в першу чергу в очі кидається монітор мультимедійної системи, виконаний у вигляді стирчить вгору «телевізора». Це рішення зараз вважається хорошим тоном для азіатських моделей, ми його вже бачили на багатьох моделях Hyundai. У Sportage ж «тачскрін» по-простому «втоплений» в консоль. Не сумніваємося, що ось-ось очікуваному на ринку наступному поколінні цього корейського кросовера він теж стане колом» — як у новенького KIA Seltos. «Приборка» RAV4, зрозуміло, теж сприймається як набагато більш сучасна. Якщо у Sportage тут все по-старому — в чорно-білій гамі, без надмірностей, у «равчика» вона і кольорова, і «мультики» всякі показувати вміє — наприклад, поточний розподіл крутного моменту по осях демонструє у фарбах.

Обидва кросовера запускаються «кнопки» — ключі з кишені діставати не потрібно. Але у RAV4 режимів трансмісії більше — і для бруду, і для гір, і спорт-режим, і «еко», та інші імітації. У Sportage з цією справою простіше, але теж не «голяк»: біля основи рукоятки КП розмістилися кнопки режиму допомоги при спуску з гори, тієї ж імітації блокування міжосьового диференціала, а також вибір режимів руху — горезвісні «еко», «нормал» і «спорт».

У плані загальної ергономіки у обох машин все за великим рахунком в порядку. Але у Toyotа в салоні присутній явно більше всяких містечок для дрібниць. І ще тойотовские передні сидіння. У Sportage це... ну просто крісла та крісла. А в RAV4 вони відчутно, але м'яко охоплюють тіло, непогано балансуючи на грані комфорту і якоїсь десь навіть спортивності! Принаймні, після 3-4 годин за кермом японського паркетника відчуваєш себе помітно краще, ніж після довгої дороги в компанії з «корейцем».

Знаючи, що у машин майже однакова колісна база, ми не сильно здивувалися результатами стандартного тесту зручності задніх пасажирів. В ході нього одна людина налаштовує передні сидіння обох машин «під себе» і порівнює з допомогою чого-небудь підручного і наочного — скільки після цього залишилося місця для ніг сидячого за ним людини. Ми використовували в якості такого «еталона» стандартну пів-літрову пластикову пляшку і з'ясували, що вона однаково добре провалюється в проріз між спинкою крісла водія і «сидушкою» заднього дивана в обох піддослідних. А ось у порівнянні обсягів багажника Sportage програв начисто з рахунком 491 літр проти 580 літрів у RAV4. Воно й не дивно: кузов «японця» довша на 115 мм.

Що ж стосується ходових характеристик, то тут, як виявилося, все зовсім не однозначно. Почнемо з динаміки. Згідно з фірмовим даними, розгін до 100 км/год у них практично однаковий. У Toyota RAV4 — 11 секунд, а у KIA Sportage — 11,6 секунди. Тобто — ніздря в ніздрю. Але нюанс у тому, що зі старту і до приблизно 50-60 км/год «кореєць» розганяється явно бадьоріше. Точних замірів не проводили, але кожен співробітник редакції, хто сідав за кермо обох машин, цей момент зазначив відразу ж. Швидше за все, справа в особливостях алгоритму перемикання передач «автомата» Sportage і налаштуваннях варіатора RAV4. На користь цієї версії говорить і те, що «кореєць» легше «японця» приблизно на 100 кг.

При рівних потужностях моторів Sportage теоретично повинен бути в будь-якому випадку спритніше. Та й той факт, що RAV4 стокилометровку в кінцевому рахунку на трохи, але все-таки виграє, говорить лише про те, що спір за швидкість між цими авто зводиться в кінцевому рахунку до суперництва трансмісій. Тут вибір переможця за кінцевим покупцем — кому який стиль ближче.

А ось у «номінації» драйверських властивостей пальму першості слід віддати KIA Sportage. Його кермо не такий «довгий», як у Toyota. Реакції зворотного зв'язку — менш «розмазані». Власне, менше «кореєць» і крениться в поворотах, чітко виписуючи траєкторію. Але коли справа доходить до порівняння їздового комфорту, лідер змінюється. У RAV4 явно краще опрацьована задня підвіска, та й взагалі «японець» помітно легше справляється з дорожніми нерівностями. Найбільш яскраво це ілюструє наступний жорсткий досвід: незавантажена машина на швидкості 40-50 км/год проскакує стандартний «лежачий поліцейський».

Sportage, протестуючи проти такого знущання, норовисто підкидає «круп». А RAV4 при цьому лише досить плавно піднімає і опускає свою задню частину. Так, великі вагу і додаткові міліметри довжини колісної бази тут теж грають на руку «японцеві». Та й з точки зору звукового комфорту він все-таки приємніше буде. «Колісні» шуми в салон «корейця», судячи за суб'єктивними відчуттями, пробираються більш успішно.

Коротше кажучи, якщо ви більше цінуєте драйверский характер машини, вас не бентежить неабиякий ринковий вік і притягає менша ціна, то ваш вибір — KIA Sportage. Але якщо для вас важливий комфорт, вам імпонує свіжий дизайн, велика багажна місткість і ви готові викласти за це додаткові 170 000 рублів, то слід схилитися до Toyota RAV4. Вона і на «вторинці» ледь помітно втрачає в ціні...

Олексій Батушенко, Оглядач порталу "АвтоВзгляд" Заголовок в газеті: Японські роли або корейська кимбап Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №28215 від 13 березня 2020Категория: Автотехника