Планетолог показав симуляцію Землі без океанів


Опубликованно 25.03.2020 08:51

Планетолог показав симуляцію Землі без океанів

Океани покривають більшу частину Землі, включаючи її найдовший гірський хребет і стародавні мости, через які люди перетинали інші континенти.

У недавньому рімейку відео НАСА 2008 року вчений-планетолог Джеймс о'донохью показує, як би це виглядало, якби вся ця вода стікала, розкриваючи приховані три п'ятих поверхні Землі.

О'донохью працює в Японському космічному агентстві (JAXA) та раніше працював в НАСА. Для відео він взяв анімацію, створену фізиком і аніматором НАСА Хораса Мітчеллом в 2008 році, і додав до неї кілька доповнень. Він відредагував час і додав трекер, щоб показати, скільки води стікає.

По мірі того як океани поступово втрачають воду, з'являються перші частини прихованої землі - континентальні шельфи - підводні краю кожного континенту.

"Я уповільнив старт, тому що, що дивно, на перших десятках метрів миттєво розкривається безліч підводних ландшафтів", - сказав о'донохью в інтерв'ю Business Insider.

Континентальні шельфи включають деякі сухопутні мости, які ранні люди перетнули, коли вони мігрували з континенту на континент. Десятки тисяч років тому наші предки могли ходити з континентальної Європи у Великобританію, з Сибіру на Аляску і з Австралії на навколишні острови.

"Коли відбувся останній льодовиковий період, багато води в океані було зачинене у вигляді льоду на полюсах планети. Саме тому раніше існували сухопутні мости", - сказав о'донохью. "Кожна з цих зв'язків дозволяла людям мігрувати, і коли льодовиковий період закінчився, вода запечатала їх".

Прибравши цю воду, анімація дає уявлення про світ наших давніх предків.

На ній також показано найдовша ланцюг гір на Землі, яка з'являється, коли рівень моря впав з 2000 до 3000 метрів. Це серединно-океанічний хребет, який простягається на 37 000 миль по всій земній кулі. Понад 90% з них знаходиться під водою.

Вулканічні гори виникають в швах, де тектонічні плити Землі знаходяться в декількох метрах один від одного, створюючи нове дно океану, коли розплавлена порода піднімається з-під кори.

Як тільки ожилі океани стікають на 6000 метрів, більша частина води зникла. Але потрібно ще близько 5000 метрів, щоб спустошити найглибші межі Маріанської западини.

"Мені подобається, як ця анімація показує, що дно океану настільки ж мінливе і цікаво за своєю геології, як і континенти", - сказав о'донохью.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що NASA показало зміну Землі за 20 років.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем