У Bosch заново винайшли сонцезахисний козирок


Опубликованно 26.03.2020 00:33

У Bosch заново винайшли сонцезахисний козирок

Компанія Bosch презентувала «розумний» сонцезахисний козирок, здатний автоматично затемнювати область навпроти очей водія, залишаючи решту прозорою.

На виставці споживчої електроніки CES 2020 німецька компанія Bosch показала інноваційну технологію Virtual Visor - адаптивний сонцезахисний козирок. Для захисту від сонячних відблисків розробники використовували прозорий рідкокристалічний дисплей, який взаємодіє з салонними камерами відеоспостереження і штучним інтелектом, що розпізнає обличчя і визначає положення очей водія і переднього пасажирами. Система автоматично затемнює ту частину екрану, через яку сонячне світло потрапляє в очі водієві, при цьому решта залишається прозорою.

Переосмислити традиційний сонцезахисний козирок, використовуваний більше ста років, в компанії вирішили, грунтуючись на статистиці Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA). За даними агентства, щорічно в США фіксують тисячі ДТП, що сталися через засліплення водіїв сонячним світлом. За іншими даними, ризик автокатастрофи при яскравому сонячному світлі на 16 відсотків вище, ніж при звичайній погоду. Традиційний сонцезахисний козирок блокує не тільки частина сонячного світла, але і закриває огляд. Запропонована технологія Bosch здатна вирішити обидві проблеми.

«Для більшості водіїв по всьому світу козирка, як ми знаємо, недостатньо, щоб уникнути небезпечних сонячних відблисків - особливо на світанку і в сутінках, коли сонце може значно знизити видимість. Деякі з найпростіших інновацій мають найбільший вплив, і Virtual Visor змінює спосіб стеження за дорогою», - сказав президент підрозділу Bosch Car Multimedia Штеффен Бернс.

Технологія Virtual Visor отримала нагороду «Кращий з інновацій» в категорії «Розваги та безпека в автомобілі» на CES 2020. Журі, що складається з інженерів, дизайнерів і представників спеціалізованих видань, поставила технології вищі оцінки. Терміни появи віртуальних козирків в серійних автомобілях не уточнюються.Категория: Автоновости