Астрономи знайшли кордон Чумацького Шляху


Опубликованно 26.03.2020 03:15

Астрономи знайшли кордон Чумацького Шляху

Нове дослідження показує, що Чумацький Шлях простягається майже на 2 мільйони світлових років, в 15 разів ширше, ніж його спіральний диск. Дослідження може призвести до кращої оцінки того, наскільки масивна галактика і скільки інших галактик, що обертається навколо неї.

Астрономам давно відомо, що найяскравіша частина Чумацького Шляху, диск зіркоподібних зірок, в якому знаходиться сонце, має ширину близько 120 000 світлових років. За цим зоряним диском знаходиться газовий диск. Величезний ореол темної матерії, імовірно повний невидимих частинок, охоплює обидва диска і простягається далеко за їх межі. Але оскільки темний ореол не випромінює світло, його діаметр важко виміряти.

Тепер Аліс Дизон, астрофізик з Даремського університету в Англії, і її колеги використовували сусідні галактики, щоб визначити місцезнаходження краю Чумацького Шляху. Точний діаметр становить 1,9 мільйона світлових років, повідомляється в статті, розміщеній на сайті arXiv.org.

Щоб уявити цей розмір в перспективі, уявіть карту, на якій відстань між Сонцем і Землею складає всього один дюйм. Якби центр Чумацького Шляху було в центрі Землі, край галактики був би в чотири рази далі, ніж Місяць.

Щоб знайти межу Чумацького Шляху, команда Дизона провела комп'ютерне моделювання того, як гігантські галактики, такі як Чумацький Шлях, утворюються. Зокрема, вчені шукали випадки, коли дві гігантські галактики виникали поруч, як Чумацький Шлях і Андромеда, наш найближчий гігантський сусід, тому що гравітація кожної галактики тягне за собою іншу. Моделювання показало, що відразу за кордоном темного гало гігантської галактики швидкості малих сусідніх галактик різко падають.

Використовуючи існуючі спостереження на телескопі, Дизон і її колеги виявили аналогічне падіння швидкості малих галактик поблизу Чумацького Шляху. Вчені стверджують, що це сталося на відстані близько 950 000 світлових років від центру Чумацького шляху, відзначаючи край галактики.

Хоча темна матерія становить більшу частину маси Чумацького Шляху, результати моделювання показують, що зірки повинні існувати на цих далеких відстанях.

У майбутньому астрономи зможуть уточнити місце розташування межі Чумацького Шляху, відкривши додаткові невеликі галактики поблизу. Астрономи можуть також шукати окремі зірки на кордоні, говорить Майк Бойлан-Колчин, астрофізик з Техаського університету в Остіні, який не брав участі в дослідженні. Найдальші такі зірки будуть дуже тьмяним, але майбутні спостереження повинні їх знайти.

Вимірювання також має допомогти астрономам виявити інші галактичні властивості. Наприклад, чим більше Чумацький Шлях, тим він більш масивний і тим більше навколо нього повинно обертатися галактик, говорить Розмарі Уайз, астроном з Університету Джона Хопкінса, який не брав участь у новій роботі. На даний момент відомо близько 60 супутників Чумацького Шляху, але астрономи підозрюють, що багато ще чекають відкриття.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Чумацькому Шляху знайшли сліди інших галактик.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем