Бути чи ні надзвичайного стану в Україні? Що потрібно знати


Опубликованно 26.03.2020 05:00

Бути чи ні надзвичайного стану в Україні? Що потрібно знати

Коронавірусна інфекція поширюється дуже стрімко. У ряді областей країни вже ввели режим надзвичайної ситуації. На 23 березня таких областей 9, повідомляє портал МВС України. До них належать Дніпропетровська, Тернопільська, Івано-Франківська, Черкаська, Житомирська області, а також місто Київ і область і ін У цих областях зафіксовано випадки інфікування вірусом COVID-19.

Президент Володимир Зеленський в одному із звернень до народу не виключав вимушену міру в вигляді НП. “Якщо треба буде – введемо“, - сказав глава держави. Однак, на сьогоднішній день прем'єр-міністр Денис Шмигаль не бачить приводу для таких радикальних заходів. Щогодини приймаються дії по захисту населення від пандемії, тому виключати ПП не можна.Надзвичайний стан - Що це таке?

Що ж це таке? В ЗУ “ПРО правовий режим надзвичайного стану“ визначено термін. Надзвичайний стан (ПП) – це особливий правовий режим, який тимчасово вводиться в Україні або окремих її областях при виникненні надзвичайної ситуації не нижче загальнодержавного рівня, яка може можуть призвести до людських або матеріальних втрат, створити загрозу життю або здоров'ю людей.

З надзвичайною ситуацією режим НС різниться більш жорсткими заходами по обмеженню і контролю. Він вводиться за указом Президента і вимагає організованої роботи всіх державних підрозділів.Скільки триває надзвичайний стан

Вводиться надзвичайний стан терміном на 30 або 60 днів (для окремих областей). Можливість продовження складає не більше 30 днівНадзвичайний стан - Основні заходи:

· в'їзд і виїзд в зоні ПП обмежений і контролюється, за вимогою перевіряючого органу проводиться огляд,

· обмеження свободи пересування громадян, масових зборів,

· можливість вилучення рухомого або нерухомого майна у фізичних і юридичних осіб, з подальшої повної компенсації вартості,

· посилена охорона об'єктів державного значення.

Обмеження по ПП для юридичних осіб:

· юридичні особи будуть нести службу у наданні місць для розміщення аварійно-рятувальних формувань, військових,

· запровадження особливого порядку розподілення продуктів і предметів першої необхідності,

· мобілізація та використання ресурсів підприємства – наприклад, переобладнання під госпіталі,

· запровадження особливого режиму роботи підприємств,

· заборона громадянам на переміщення в зоні НС, можливість переміщення тільки з спецперепустками (на роботу, за особливим не вимагає зволікань справі).

Поки країна має часткову надзвичайну ситуацію, але існує реальна можливість введення НС на території всієї країни. Дана міра може бути і швидше за все буде реалізована, якщо темпи інфікування не знизяться у найближчі дні.Надзвичайний стан і надзвичайна ситуація: різниця в інфографіці

У деяких країнах світу вже діє режим надзвичайного стану. До них належать США, Іспанія, Португалія, Японія, Болгарія та інші.

Раніше повідомлялося,що створена онлайн карта з працюючими і закритими пунктами пропуску на кордоні УкраїниКатегория: Автоновости