Обо всем

Гігантські динозаври з'явилися на 30 млн років раніше, ніж вважалося

До реального моменту було прийнято вважати, що величезні динозаври з'явилися вже в Юрському періоді, близько 180 млн років тому.

Тривалий час, як зазначає Апальдетти, вчені вважали, що їх предки з'явилися в кінці Тріасового періоду, приблизно 210 млн. років тому.

Деталі знахідки описані в журналі Nature Ecology & Evolution.... ( подробнее )

Осу-паразита назвали в честь Чужих

Раса Чужих з популярної франшизи проводить частину свого циклу в формі паразитоида, який живе всередині господаря і вбиває його, поїдаючи. В реальному житті такі паразити відомі в основному з представників комах, таким як наїзники, які відкладають яйця в тіло жертви, де потім і розвиваються личинки. Наїзники близькі до осам, однак замість жала у... ( подробнее )

Обидва зручні: Астронавт протестувала скафандри від Boeing і SpaceX

Відправляючи людей в космос, потрібно бути впевненими в тому, що передбачено абсолютно все, а обладнання виготовлено на вищому рівні. Величезне значення в космосі має будь-яка деталь, особливо скафандр, який захищає астронавтів. Вже в найближчому майбутньому пілоти NASA зможуть використовувати скафандри від Boeing і SpaceX. Одна з астронавтів поділилася... ( подробнее )

День в історії: 20 років легендарної Windows 98

25 червня 1998 року була представлена операційна система Windows 98. По своїй суті, вона являла оновлену версію Windows 95 була заснована на MS-DOS 7.1. У порівнянні з "дев'яносто п'ятої віндою" були доведені до розуму деякі функції: з'явилася підтримка шини AGP і роботи з декількома моніторами, а також стало можливим відправляти комп'ютер в сплячий... ( подробнее )

Головною проблемою для міжзоряних польотів назвали космічний жир

Астрономи виявили, що простір між зірками заповнено солідним кількістю аліфатичних вуглеводнів, які можуть налипати на космічні кораблі під час перельотів.

Простір між зірками може виглядати досить порожнім, але, насправді, воно заповнене електромагнітним випромінюванням і величезними хмарами матерії, спільно іменовані міжзоряному середовищем.... ( подробнее )

Новий імплант дозволить почути світ

Для їх дослідження німецькі вчені почали тренувати монгольських піщанок, щоб ті стрибали через перешкоди, почувши сигнал тривоги. Потім дослідники ввели ген прямо в равлика, внутрішнє вухо піщанок, з допомогою вірусу. Цей генетичний апгрейд дозволив світла активувати нейрони в равлику тварини. Після чого вони імплантували оптоволокно, яке могло включатися... ( подробнее )

Створено найменший квантовий чіп

Вже практично не залишається сумнівів в тому, що в майбутньому квантові комп'ютери якщо і не замінять звичні нам обчислювальні машини, то вже точно сильно потіснять. Успіхи в цій сфері роблять уже багато компаній і нещодавно Intel зуміла створити найменший у світі працює квантовий чіп.

Новий мініатюрний квантовий чіп був виготовлений на... ( подробнее )

Безпілотник навчили просочуватися у вузькі прорізи

Японські інженери сконструювали модульну мультироторную платформу, яка може на льоту змінювати форму залежно від виконуваної задачі. Це дозволяє дрону протискуватися через вузькі отвори або захоплювати вантаж з допомогою трансформованої рами. Доповідь було представлено на конференції ICRA 2018, коротко про розробку розповідає IEEE Spectrum.

На... ( подробнее )

Робот Cheetah навчився ходити наосліп

Інженери MIT показали третю версію робота Cheetah. Четырехногая машина навчилася пересуватися і долати перешкоди наосліп, не використовуючи при цьому зір або заздалегідь створену мапу навколишнього простору. Алгоритм пошуку шляху при цьому схожий з тим, який використовує людина, переміщаючись в невідомому місці в повній темряві.

Подібний... ( подробнее )

Airbus створить новий марсохід

Компанія Airbus підписала з Європейським космічним агентством (ЄКА) 5,2 мільйонний контракт на розробку марсіанського ровера, який зможе зібрати зразки марсіанського ґрунту, раніше поміщені в титанові пробірки та призначені для відправки назад на Землю. Про це 6 липня оголосив глава британського Міністерства науки, досліджень та інновацій Сем Джиима.

Улітку... ( подробнее )