Астероїди приховували цеглинки життя


Опубликованно 08.12.2019 03:24

Астероїди приховували цеглинки життя

Рибоза — найважливіший компонент РНК (рибонуклеїнова кислота). У багатьох випадках сучасного життя РНК грає роль молекули-посередника, копіюючи генетичні інструкції з молекули ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти) і доставляючи їх на молекулярні фабрики всередині клітини, звані рибосомами. Останні зчитують РНК для побудови білків, необхідних для життєвих процесів.

Тепер вчені знайшли рибозу, а також арабінозу і ксилозу у двох багатих вуглецем астероїдах — NWA 801 і Murchison. Група вчених виявила ці сполуки після аналізу порошкоподібних зразків астероїдів за допомогою газової хроматографії та мас-спектрометрії, яка сортує і ідентифікує молекули за їх маси та електричного заряду.

Дослідники з'ясували, що зміст рибозы та інших цукрів коливається від 2,3 до 11 частин на мільярд NWA 801 і від 6,7 до 180 частин на мільярд в Murchison. Це досить багато для небесних тел. Отримані раніше дані про виявлення в складі комет амінокислот укупі з новими результатами підкріплюють гіпотезу про зародження життя на Землі завдяки занесеним з космосу молекулам.

Оскільки Земля наповнена життям, команда повинна була розглянути можливість того, що цукру в астероїдах — просто забруднення земними речовинами. Але численні перевірки, проведені вченими, включаючи ізотопний аналіз, показали, що виявлені речовини не могли бути занесені із Землі.

Фахівці планують проаналізувати більше астероїдів, щоб отримати краще уявлення про різноманітність позаземних цукрів. Вони також мають намір перевірити, чи позаземні молекули цукру лівостороннє або правостороннє зміщення. Це важливо для біологічної активності таких сполук. Для живих організмів активність виявляють тільки левовращающіе ізомери. Зокрема, вчені прагнуть зрозуміти, чому саме левовращающіе ізомери сполук складають всі живі організми і як це пов'язано з метеоритної активністю в епоху, коли Земля була ще молода.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені відтворять в лабораторії умови для появи життя.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем