В письменах знайшли відомості про найпотужнішої сонячного спалаху


Опубликованно 11.01.2020 03:57

В письменах знайшли відомості про найпотужнішої сонячного спалаху

Стародавня Ассирія — одне з найдавніших держав нашої планети, яке по праву може вважатися самою першою світовою імперією в історії людства. Згідно статті, опублікованій порталом newsweek.com у прадавніх ассірійських клинописних табличках було виявлено присутність натяків на незвичайну сонячну активність, яка представляла з себе три масштабні сонячні бурі, що охопили планету близько 2700 років тому.

Незважаючи на те, що офіційно астрономи почали спостереження за сонячними плямами за допомогою телескопів лише близько 400 років тому, свідоцтва про сонячних спалахах, безпосередньо пов'язаних з ними, були помічені ще в глибоку давнину. З-за того, що сонячні спалахи, що виникають у більш холодних областях нашої зірки, посилають величезна кількість заряджених частинок в космос, частина цього випромінювання все-таки досягає атмосфери Землі, негативно впливаючи на роботу систем зв'язку, супутників і енергосистем.

В останні роки вчені змогли ідентифікувати кілька екстремальних подій космічної погоди до 1610 року, вивчивши радіовуглець в кільцях дерев і встановивши, що потужні магнітні бурі могли відбутися в 775, 993 і 994 роках нашої ери. Незважаючи на отриманий результат, дослідники вирішили піти в своєму експерименті і далі, виявивши, що жителі Вавилону та Ассирії почали вести перші астрологічні спостереження ще у 8 столітті до нашої ери. Так, дослідники провели огляд авроральних подій, облік яких вели астрологи Стародавньої Ассирії за допомогою клинописних табличок, на деяких з яких дійсно містилася інформація про полярних сяйвах, що охопили нашу планету в проміжок часу між 680 і 650 роками до нашої ери.

Знайдені японськими дослідниками таблички описують незвичайне червоне небо, несподівано з'явився перед стародавніми вченими. Команда вважає, що ці описи, ймовірно, є результатом так званих авроральних червоних дуг, поява яких провокують магнітні поля, що впливають на електрони в атомах кисню. Дослідники відзначають, що магнітний Північний полюс Землі в той час був значно ближче до Близького Сходу, ніж сьогодні, тобто події, пов'язані з сонячною активністю, спостерігалися не тільки на сучасних полюсах планети, але і на більш південних широтах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сліди рекордної сонячної спалахи знайшли в кільцях дерев.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем