Супутник Юпітера приховував запаси води


Опубликованно 12.01.2020 03:39

Супутник Юпітера приховував запаси води

Вчені Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА підтвердили наявність великої кількості водяної пари над поверхнею Європи, супутника Юпітера. Про це повідомляє видання Science Alert.

Астрономи проаналізували дані, отримані Обсерваторії Кека (Гаваї) в ході 17 спостережень з використанням спектрографа для визначення хімічного складу атмосфер небесних тел. Дослідники прийшли до висновку, що виділення водяної пари відбувається не так активно, як вважалося раніше, а у вигляді окремих інтенсивних вивержень.

До теперішнього моменту існування рідкої води на Європі ще не доведено, проте з-під поверхні виділяється досить водяної пари, щоб за кілька хвилин заповнити олімпійський басейн.

Майбутня місія НАСА Europa Clipper дозволить детально вивчити поверхня крижаного супутника в 2023 році. Космічний апарат зробить 45 звернень навколо місяця і буде оснащений набором камер, спектрометрів і радарів для дослідження крижаної оболонки Європи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на потенційно жилих планет знайшли великі запаси води.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем