Дим від пожеж в Австралії досяг стратосфери


Опубликованно 26.03.2020 03:15

Дим від пожеж в Австралії досяг стратосфери

Австралійські лісові пожежі призвели до утворення в стратосфері такої кількості диму, скільки породжує виверження вулкана.

За останні кілька тижнів полум'я по всій країні було настільки сильним, що породило грозові хмари. Вони створюються піднімається в повітря димом, змішаним з попелом. Подібні грозові хмари називаються пирокумулонимбусом.

Деякі з цих хмар піднімаються досить високо, направляючи дим в стратосферу. Цей потік перетнув Атлантичний океан в східному напрямку. У НАСА говорять, що цей шлейф здійснив повний виток навколо Землі.

Масштаби диму в стратосфері були розраховані Девідом Петерсоном у Військово-морської дослідницької лабораторії США, який представляє свої попередні результати Американського метеорологічного товариства в Бостоні.

Хоча добре відомо, що виверження вулкана може призвести до потрапляння в атмосферу достатньої кількості мікрочастинок, щоб мати охолоджуючий ефект, різний склад пирокумулонимбусов означає, що вплив пожеж на глобальні температури ще не зовсім ясно.

Вони можуть надавати зігріваючий або охолоджуючий ефект, і невідомо, як довго буде зберігатися дим на висотах від 10 до 50 кілометрів. Петерсон каже, що найбільше питання в тому, яку роль відіграють пирокумулонимбусы в кліматичній системі . Деякі з димових шлейфів також стають достатньо високими, щоб впливати на озоновий шар.

Дим може зберігатися в стратосфері протягом півроку або довше, так як на таких висотах він може нагріватися сонцем і підніматися ще вище, продовжуючи термін його життя.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що масштабні пожежі стануть буденністю через екології.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.Категория: Обо всем